На цю тему є багато матеріалу в інтернеті, про історію створення, про різні стилі і про відомих майстрів. Я спробую вам коротко розповісти, що таке тайцзицюань в розумінні нашої школи – школи Сімейного Стилю Ву (У) Тайцзицюань. І якщо це розуміння буде співпадати з загальноприйнятою думкою, тоді вибачайте, що я не зміг вас нічим здивувати 🙂

Ми розглядаємо три основних аспекти у вивченні тайцзицюань і тут важлива послідовність. Це:

1. Бойове мистецтво.
2. Метод зміцнення здоров’я.
3. Метод самопізнання і духовного розвитку.

Чому важлива послідовність? Постараюся пояснити.

В нашій школі тайцзицюань вивчається як бойове мистецтво. Ми тренуємо тіло і поступово збільшуємо фізичні навантаження. Ми вибудовуємо структуру, каркас опорно-рухової системи. Це спеціальні вправи для хребта і суглобів ніг і рук. Ми розробляємо рухливість зони тазу, використовуючи спеціальні вправи і техніку цигун. Використовуючи спеціальну техніку, ми вчимося розуміти своє тіло і дуже ефективно керувати ним на рівні інстинктів. Ми тренуємо увагу. У спеціальних вправах парної роботи ми вчимося обробляти зусилля, відчувати партнера і виявляти зайві напруги.

Ми слідуємо чіткому і дуже деталізованому методу навчання мистецтву. Ми отримуємо ці знання від першоджерела. І цей метод має на увазі вивчення тайцзицюань як бойового мистецтва і тому бойове мистецтво – на першому місці.

Але! І тут дуже важливо! Ми не вчимося битися. Ми отримуємо можливість захистити себе.

Основний же плід від вивчення тайцзицюань – це зміцнення здоров’я і психо-емоційний стан.

Коли ми працюємо з хребтом, м’язами таза, прибираємо зайві напруги, крім зміцнення і корекції опорно-рухової системи ми регулюємо роботу внутрішніх органів тіла. І після закінчення певного періоду часу практики дивним чином розсіюються старі і часом невиліковні хвороби, зміцнюється імунітет.

Набуваючи впевненість в собі і своїх силах, зміцнюючи здоров’я і покращуючи загальне самопочуття, працюючи з увагою, ми отримуємо якісно новий рівень свідомості. Його можна назвати як пробуджену. Ось це і є основний діамант, який ми отримуємо після тривалої огранки алмазу. Це і є кунфу. Це психо-емоційний стан, який дає можливість бачити і відчувати життя щасливішим.

Так, цей шлях вимагає чимало часу і зусиль. Можна сходити до психолога, або на тренінг особистісного росту, або подібні заходи швидкого прокачування мізків. Але як правило ефект, отриманий від таких заходів, швидко розсіюється і є ризики загострення проблем. Ефект же, який дає практика тайцзицюань незворотній, так як метод передбачає фундаментальні зміни всіх опор, на яких будується наше життя. Дещо ми викидаємо в процесі, реставруємо, добудовуємо і будуємо заново. Ми робимо це самостійно, без втручання. І тому отримуємо дуже міцний фундамент.

Тому на питання “Що таке тайцзицюань?” і після всього сказаного я відповім так: це практика самопізнання і духовного розвитку, метод зміцнення здоров’я і бойове мистецтво.